Po hřebeni Ondřejníku – 11.7.2021

Pohled z vyrcholu Ondřejníka směrem na Suché úbočí a Skalku

Netradičně byla nabídnuta vycházka již den po příjezdu turistů z týdenního zájezdu. Proto se asi na startu dnešní vycházky sešli pouze 4 turisti. Neodradilo nás to a vydali jsme se na vrchol Ondřejníka.

Vydali jsme se mimo notoricky známou modrou turistickou značku a vystoupali na rozcestí Kubalánky. Na odpočívadle jsme se občerstvili a do deníčku přidali razítko. Je moc fajn, že tady dávají možnost orazítkovat si wanderbuch i mimo chaty a razítra umisťují i na různá místa po trase.

Nyní nás čekalo nejprudší stoupání korunované ovšem krásnými výhledy směrem na Lysou horu a Frýdek-Místek. Na vrcholu nás čekaly neméně krásné výhledy na druhou strany a milé posezení na lavičce. A samozřejmě razítko!!!

Pokračovali jsme dál, sestupovali do sedla a ze sedla se vydali na Suché úbočí. Začalo se zatahovat a tak jsme si řekli, že na Skalku – další vrchol naší dnešní vycházky – se nevydáme a trasu si zkrátíme sestupem na Opálenou. Bohužel, bouřka se přihnala opravdu rychle a zastihla nás na sestupové cestě po žluté turistické značce. Nejprudší průtrž jsme přečkali v krytém přístřešku (tentokrát bez razítka :-D) a když se déšť trochu uklidnil, sestoupali jsme dál až na chatu na Opálené. Tady jsme se osušili, každý si dal něco dobrého na zub a za vyjasněné oblohy jsme došli na nádraží Čeladná a vlakem se vydali domů.

Účastníci: 4 turisté; celkem 12 km

Trasa: zde

Fotky: Radka J.