Ke Zbujovi – 9.2.2020

Výhled od kostela na Borové

Na nádraží ve Frýdlantě nad Ostravicí se sešlo opět velké množství turistů. Pavel B. bohužel pro nemoc nemohl přijít a tak se vedení ujala Dana K. První zastávka se měla konat u kostela na Borové. Bohužel, jak už to tak někdy bývá, pokud je velké množství turistů vždycky se „peloton“ roztrhá a tak se stalo, že nahoru ke kostelu nás došla jen hrstka. Je to škoda, protože výhledy byly opravdu moc pěkné a těch pár metrů stoupání ke kostelu za tu námahu stálo.

Od kostela se pokračovalo dál směrem ke Korýtku. Osud tomu chtěl, že jsme potkali naše osadníky ze Sněženky, kteří nás pozvali na čaj a při té příležitosti i na výbornou brokolicovou polévku a šunkofleky. O přípitky taky nebylo nouze, takže – ještě, že jsme je potkali ;-). No, ale jelikož jsme byli původně opravdu velká skupina, chtěli jsme chytit ještě turisty u Zbuja. A tak se další torzo (teda hlavně fotograf s rodinou) vydali k Veličkům a odtud po žlutých tlapkách na Albínovo náměstí a dolů ke Zbujovi. Protože jsme se už celkem zdrželi, narazili jsme pouze na Marušku R. s manželem, kteří nespěchali a v poklidu si vychutnávali posezení, nyní už celkem prázdné, u Zbuja.

Chata U Zbuja

Cestou od Zbuja bylo možné jít buď přímo, nebo to vzít trošku naokolo na Medvědí skálu, čehož jsem samozřejmě využila a po trase ke skále se mohla kochat nádhernými pohledy na Lysou horu.

Krásný den, krásné počasí, fajn lidé, prostě pohodový výlet. I když jsme to tentokrát neudrželi pohromadě, každý si odnesl to co potřeboval.

Účast: 38 turistů + 2 hosté, celkem asi 13 km

Fotky: Radka J.