XI. Mezinárodní zimní sraz turistů v Rýmařově – 1.2.2020

V sobotu ráno odjelo pět turistů z našeho odboru společně s turisty z Horní Datyně, kteří vycházku organizovali, do Rýmařova na XI. Mezinárodní zimní sraz turistů 2020. Cesta vedla do Rýmařova a jejich Střediska volného času,

Janovický zámek

kde jsme si zakoupili účastnické listy, suvenýry, získali jsme razítka a pozdravili se s turisty ze Slovnenska, Polska a České republiky.

Autobus nás odvezl do obce Stará Ves ke SKI areálu, odkud jsme se vydali po modré turistické značce do Janovic k zámku. První zmínky o něm jsou z roku 1583, poslední majitelé pocházejí ze šlechtického rodu Hoffmanů z Grünbüchlu. Zámek bohužel chátrá a je v tomto období zavřený. Pro návštěvníky se otevírá až od 1.5.2020.

Pivovar Excelent v Rýmařově

Pokračovali jsme  dále po červené turistické značce do Rýmařova, kde jsme navštívili Pivovar Excelent (z roku 2006), IC, Městské muzeum (výstava turistiky a  historie Rýmařovska).

Odpoledne jsme se plni dojmů a zážitků vydali na zpáteční cestu do Ostravy, kterou nám zpříjemnil zpěvem a hrou na kytaru turista Láďa z Horní Datyně. Počasí bylo sice jarní (zataženo, polojasno a k tomu 10°C), ale u všech zúčastněných vládla spokojenost a pohoda!

Pavel Bartošek
Fotky od Vráti K.