Pustevny – 15.12.2019

Tradiční každoroční předvánoční výlet na Radhošť letos doznal menší změny. Trasa totiž nevedla přímo na Radhošť, ale úbočím Noříčí hory. Trasa je to pohodová, nenáročná s trvalým mírným stoupáním, ale pravda, trochu delší.

Stezka Valaška

Při odpočinku na rozcestníku Tanečnice-sedlo, jsme měli dilema kudy pokračovat dále. Jestli po zelené rovnou na Pustevny, nebo po červené přes Tanečnici. Nakonec se většina z nás vydala směr Tanečnice a dále ke stezce Valaška, která byla i v tomto ročním období otevřená. Vstup jsme oželeli a pokračovali na Pustevny. Tady jsme se sešli s dalšími turisty, kteří sem přijeli autobusem z Bečvy a kteří pokračovali dál na Radhošť. Pár turistů, kteří se vydali úpatím Noříčí hory s námi se také vydalo na Radhošť, ale většina se rozhodla odpočinout si a něco dobrého někde pojíst a popít. Vyhrála to moderní stavba samoobslužné restaurace na horní stanici lanovky,

Restaurace – Horní stanice

která silně kontrastuje s vedle dokončovanou rekonstrukcí Jurkovičovy chaty Libušín. Protože nás po trase sem tam trápil déšť a namrzlá cesta, na zpáteční trasu jsme se vydali po Knížecí cestě, která se jevila přece jenom o něco bezpečnější než prudký sestup podél sjezdovky.

Účast 11 turistů (+ 5 na horní stanici lanovky); celkem cca 14 km

Fotky od Dany N, Radky.