Dušičky – 5.11.2023

Trasa vedle kolem památníku Josefa Kaluse, kde byla objednána prohlídka. Pokračovalo se do Koliby pod Stolovou a na hřbitov v Kunčicích pod Ondřejníkem, konec byl na Čeladné. Původní vedoucí Pavel byl tentokrát vystřídán Jirkou M.

Fotky od Jirky M. zde.

 

Nízký Jeseník – 22.10.2023

Poslední jednodenní zájezd této sezóny a počasí nám moc nepřálo. Ráno jsme se probudili do průtrže a tak se před nástupem do autobusu řešilo jedno velké téma, jak to dneska dopadne. Má vůběc cenu někam jet? Každý měl jiný radar, jinou předpověď a ta, až na jednu, předpovídala ne zrovna pěkné počasí, ale přece jenom naděje té jedné předpovědi stála za to!!!!

Jeden ze Tří kamenů

A tak jsme vyjeli!!!

Autobus nás zavezl do obce Libina, kde začínala krátká i dlouhá trasa. Už nepršelo a pomalu se začalo blýskat na lepší počasí ;-). Z Libiny jsme stoupali na Tři kameny a odtud pokračovali po hřebeni na Bradlo, přičemž na obou vrcholcích jsme se mohli kochat krásnými skalními útvary a mlhou…., ale nepršelo a to se počítalo. Cestou nás doprovázela naučná stezka zabývající se mimo jiné čerty a pověstí, jak Bradlo vzniklo a kde se na Třech Kamenech skrývá poklad ;-). Pod vrcholem Bradla jsme se rozdělili, přičemž druhá skupina se vracela zpět k autobusu a první pokračovala směrem na Brníčko.

Brníčko

Scházeli jsme do obce Nedvězí, prošli krásnými pastvinami nad Strupšínem a skončili u zříceniny Brničko. Hrad Brníčko vznikl ve 30. letech 14. století a je spojeno se jménem lovčího krále Přemysla Otakara II. Benešem Benedou. Hrad měl dvojdílnou dispozici skládající se z jádra na vrcholu kopce a předhradí na přístupové jižní straně. Hrad patří mezi plášťové, bezvěžové hrady, jejichž obrana spočívala v mohutné obvodové hradbě.

Od zříceniny jsme sešli do obce a hledali vhodnout hospůdku, kde bychom si mohli odpočinout do odjezdu autobusu.

Nakonec se výlet moc povedl. Nepršelo, ke konci se i zvedly mraky a domů jsme už jeli za sluníčka.

Výlet do Zadních hor – 30.7.2023

Ze zastávky Staré Hamry-rozc. Černá jsme se za krásného slunečného počasí vydali na trasu. Po zelené tur. značce jsme došli pod Vjadačkou,rozc., odtud jsme pokračovali po neznačené trase do osady Vjadačka, kde nás čekalo občerstvení v tur. chatě Doroťanka. Pak dále po červené tur. značce na Bílý kříž, kde jsme se kochali krásnými výhledy na Zadní hory a Beskydy. Zde jsme zahnali žízeň a potkali se s našimi turisty. Dále po červené a potom po modré tur. značce pokračovali na Ježánky,rozc. až do Visalaje-hot.bus, do cíle dnešní trasy. Odtud jsme se plni zážitků, dojmů, spokojenosti všech zúčastněných rozjeli domů.

Fotky Vráťa K.

Účast:37 turistů+3 hosté.
,,Zdrávi došli“!
Pavel Bartošek