MDŽ – 10.3.2019

Dnešní akce v zájezdním hostinci Kněhyně-Čeladná (dům postaven v r.1899, U Holčáků) proběhla v dobré, přátelské náladě. Melody Boys hráli a zpívali,tancovalo se, obsluha perfektní, spokojenost na obou stranách! Na naměstí v Čeladné jsme se seznámili s historií obce a pokračovali po Medvědích tlapkách (Zaječí, zelená) podél řeky Čeladenky (pramení v 820 m.n.m. na sev.úbočí Kladnaté, nedaleko Lhotská, rozc.), zhlédli jsme v zahradě Dětského domova (do r.1919 hotel Smrk) vzácný Tis červený (obvod-220 cm,výška-11 m), počasí ráno přijatelné,ale odpoledne již pršelo (zpět jsme jeli většina autobusem do žst. Čeladná).

Účast 51 členů odboru + 3 hosté, celkem cca 6 km.

Kanihůra – 24.2.2019

Dnešní vycházka na Kanihůru začala na nádraží ve Studénce, odkud jsme vyrazili k Novému a Starému zámku. Odtud cesta pokračovala do Bílova k rozhledně Kanihůra. Ta bývá v tomto ročním období zavřená, ale díky ochotě bílovského starosty a paní, která se o vstup na rozhlednu stará, jsme na ni mohli vystoupat. Výhledy z Kanihůry jsou úchvatné, dnes nám ale bohužel nepřálo počasí a proto nebyly zrovna ideální. Po přestávce v místní restauraci jsme podél křížové cesty pokračovali do Bílovce. Než nám jel vlak, část turistů zavítala do místního muzea nebo se procházela po městě a zbytek strávil čas do odjezdu u dobrého piva.

Účast 30 turistů + 2 hosté. Celkem cca 12,5 km.

Zimní sraz na Skurečené – 23.2.2019

V sobotu 23.února se uskutečnila významná akce KČT

50.zimní sraz na Skurečené a zároveň XII.krajský sraz turistů.

Této akce se  zúčastnila i naše 5-členná skupinka turistů. Za krásného zimního počasí jsme se prošli z  Čeladné-Podolánek, přes Kociánku, chatu Martiňák na místo srazu – turistickou chalupu  na Skurečené. V nádherném prostředí beskydské přírody novojičínští pořadatelé připravili setkání  cca 200 turistů z celé moravskoslezské oblasti, nechyběli ani účastníci, kteří si prožili mrazivou noc ve stanech.  Ve 13.00 h. před chalupou pozdravili zástupci pořadatelů z MS oblasti KČT a pořádajícího odboru turisty, ve vyhřáté chalupě čekalo účastníky kromě pamětních suvenýrů i bohaté občerstvení a posezení s přáteli při kytarách a dalších hudebních nástrojích.

Za nás účastníky lze  jen závěrem poděkovat pořadatelům KČT odboru TJ Nový Jičín za  uspořádání  této velmi hezké, i když pořadatelsky náročné  turistické akce a přát si ještě mnoho dalších podobných setkání.

Zapsala Marie Michnová